Kajaki i Sup

NASZE PROPOZYCJE

 Mielnik – Drohiczyn 5-6 godzin spływu, około 30 km 120 zł / za kajak dwuosobowy 

 Kózki – Drohiczyn 3-4 godziny spływu, około 20 km 100 zł / za kajak dwuosobowy

 Zajęczniki – Drohiczyn 1 godzina spływu około 5 km 70 zł / za kajak dwuosobowy 

Drohiczyn – Frankopol 2 godziny spływu około 10 km 80 zł / za kajak dwuosobowy

 Drohiczyn – Wirów/Gródek 3-4 godziny spływu, około 20 km 90 zł / za kajak dwuosobowy 

 Drohiczyn -Granne 5-6 godzin spływu, około 30 km 100 zł / za kajak dwuosobowy 

Deska SUP 2-3 osobowa na kazdej trasie 100 zł


* Powyższa cena - zawiera wypożyczenie kajaka, 
osprzęt.
* Transport uzgadniany indywidualnie w zależności od trasy od 120-300 zł.
   Bus 9 osobowy

Organizacja splywu w praktyce :

Najwygodniejsza opcja dla uczestników. Umawiamy się wcześniej w miejscu zbiórki. Może to być nasza baza lub inne miejsce. Kajakarze przesiadają się do naszego auta. Razem jedziemy na początek spływu. Po jego zakończeniu zabieramy ludzi oraz sprzęt. Wracamy w miejsce, gdzie zostały samochody lub odwozimy uczestników zgodnie z ustaleniami.

Zachęcamy do spływu kajakowego Bugiem, jedyną nie uregulowaną rzeką we wschodniej Polsce zwaną potocznie Amazonką Europy ale o tym warto przekonać się samemu. Rzeka Bug wraz z licznymi dorzeczami, starorzeczami, nieuregulowanym korytem i ciągle meandrującym, ale szybkim nurtem stanowi wyjątek w skali europejskiej. Towarzyszy jej naturalność brzegów oraz dzikość i tajemniczość najbliższej okolicy. Znajdujemy się w niemalże dziewiczym i sielankowym obszarze Polski. Liczne ostoje ptactwa wodnego i rezerwatów przyrody rozmieszczonych wzdłuż dorzeczy oraz Parki Krajobrazowe, przez które przepływa rzeka dodają jej atrakcyjności. Rzeka Bug ma najniższy stopień trudności. Na trasie nie napotkamy tam, jazów, mostków czy innych przeszkód. Dlatego płynięcie Bugiem jest bardzo spokojne i bardzo bezpieczne. 

UWAGI 
Ostrzegamy chętnych do kąpieli w Bugu, że jest to rzeka bardzo niebezpieczna . Ma bardzo szybki nurt. Wielokrotnie zmieniała koryto o dziesiątki kilometrów i to już w czasach historycznych. Na dnie są wykroty, zatopione drzewa, to wszystko powoduje wiry z dnia na dzień zmieniając dno rzeki. W efekcie żeby utonąć wystarczy przecenienie swych umiejętności i trochę brawury. Dlatego zdrowy rozsadek i kamizelki są wskazane.
Nie piszemy o tym żeby Państwa straszyć tylko na sercu leży nam wasze bezpieczeństwo.

bug24.pl
(c)2021, Wszelkie Prawa Zastrzeżone